top of page

Mysite Group

Public·102 members

[ОНЛАЈН#] Шкупи Вардар пренос 5 ноември 2023


Вардар успеа да го спречи првиот свој пораз во историјата од тимот на Шкупи, или поранешна Слога Југомагнат, на свој терен. Во 27. коло од ПМФЛ, Шкупи имаше ...


Директни преноси од 24. коло во 1МФЛ, дерби Дерби натпреварот е од стадионот во Чаир каде играат градските ривали, Шкупи и Вардар. Струга Вардар пренос 1 ноември 2023 пред 5 дена — Струга Вардар пренос 1 ноември 2023 16.9.2023 — Струга Трим Лум Вардар ((ПОТОК***)) Вардар Шкендија Тетово пренос Силекс Шкупи пренос ... ПМФЛ: Шкендија гостува во Битола, Вардар утре го пречекува Шкупи со пренос на ТВ Нова од 15 часотпоследна промена: 05 Ное, 2023 15:51контактdmcaлокалноизворинајчитанисите категориитаговиwidgetмаркетингDailyВестиСпортСценаЖивотЗанимливостиВидеаСите вестиПМФЛ: Шкендија гостува во Битола, Вардар утре го пречекува Шкупи со пренос на ТВ Нова од 15 часотПМФЛ: Шкендија гостува во Битола, Вардар утре го пречекува Шкупи со пренос на ТВ Нова од 15 часотДенеска во ПМФЛ се играат четери натпревари од 9 коло, лидерот Шкендија гостува кај Пелистер во Битола. 24 Вести | 01 Окт, 2017 20:19 | веќе видена | сличниПмфл: Барсегјан донесе три бода за ВардарФУДБАЛ Фудбалерите на Вардар успешно им се вратија на обврските во домашното Првенство. Во последниот дуел од 9. коло во Првата Лига, шампионот го совлада Шкупи... Телма | 01 Окт, 2017 17:12 | веќе видена | сличниповеќеОстанатоСДСМ: За прв пат по 20 години гласини правиме акција на Онкологија, одговорност ќе има без разлика... По 20 години гласини и индиции за прв пат во време на СДСМ, институции влегоа и направија акција за расчистување, се истакнува во денешното соопштение на... сите 357 | Денешен | 04 Ное, 2023 18:11 | веќе видена38 годишен скопјанец нападнал полицаец во зградата на МРТВ38-годишен скопјанец е приведен вчера поради тоа што во Управните служби во зградата на МРТВ физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени... сите 347 | Сител | 04 Ное, 2023 19:52 | веќе виденаДали и колку преносната такса за гасот ќе ги обремени условите за работа на домашните компании? Затечени од одлуката на Бугарија да воведе транзитна такса за пренос на гас, стопанствениците веќе прават проекции каков ќе биде ефектот од ваквата давачка... Шампионот Вардар, утре го пречекува Шкупи со пренос... ТВ Нова | 30 Сеп, 2017 10:18 | веќе видена | сличниАкадемија Пандев во фокусот на „Скај Спорт“Капитенот на македонската фудбалска академија Горан Пандев, во пресрет на квалификацискиот натпревар помеѓу Италија и Македонија во Торино, разговараше со... Спорт Клуб | 06 Окт, 2017 14:22 | веќе видена | сличниПандев за својата Академија: Се надевам дека се повеќе дека ќе успеат, среќен сум што можам да им... ВО ЖИВО: Шкупи Вардар 05/11/2023 Бесплатно Vardar пред 12 часа — Get the full recap of FK Shkupi - FK Vardar, complete with stats and highlights. 9. 2023 — (ПРЕНОС ВО ЖИВО) ВО ЖИВО: Тиквеш Вардар 17 септември ... сите 33 | А1ON | 04 Ное, 2023 11:42 | веќе виденаКој ќе биде прв/а во јатото на НАТОДобивањето на највисокото место во Алијансата, според мислењата на соговорниците, е прашање на заткулисни договори и лобирање за да се добие едногласна... сите 72 | Нова Македонија | 04 Ное, 2023 10:16 | веќе виденаФон дер Лајен: Украина постигна одличен напредок кон членството во ЕУПретседателката Европската комисија Урсула фон дер Лајен денеска во Киев оцени дека Украина забележала „одличен напредок“ кон приемот во Европската унија.... сите 41 | Република | 04 Ное, 2023 18:58 | веќе виденаПротести пред домот на Нетанјаху, демонстрантите бараат негова оставкаДемонстрантите денеска пред домот на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху во Ерусалим побара негова оставка. Тие бараат оставка од Нетанјаху поради... сите 102 | Нова Македонија | 04 Ное, 2023 20:11 | веќе виденаАКО ЕСКАЛИРА СУДИРОТ ХАМАС - ИЗРАЕЛ: Цените на нафтата ќе растат, глобалната економија ќе трпи штетиСпоред експертите, цената на нафтата може да скокне до 250 долари. (ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО=) Струга Вардар видео стриминг пред 5 дена — Вардар Академија Пандев натпревар во живо 29 октомври 16.9.2023 — Вардар-Шкупи Вардар Шкупи пренос 13 август Семафор-коалицијата досега не ... Порталот е воодушевен од... Sportmedia | 05 Окт, 2017 20:40 | веќе видена | сличниАкадемија Пандев интересна и за француски новинариНовиот прволигаш, Академија Пандев сезонава игра одлично и котира релативно високо на табелата. Така покрај вниманието до домашните и регионалните медиуми,... Спорт Клуб | 05 Окт, 2017 06:20 | веќе видена | сличниНа малите терени во школата Форца Вардар Јовче Џипунов создава големи фудбалериВардаровата фудбалска легенда Јовче Џипунов веќе 16 години раководи со својата фудбалска школа Форца Вардар, од која излегуваат големи фудбалски имиња. Еден од... МКД | 03 Окт, 2017 11:36 | веќе видена | сличниШкендија е прва по првата четвртина од сезонатаШкендија е прва по првата четвртина од фудбалското првенство на Македонија, а во деветтото коло ја забележа и осмата победа, овој пат на гости кај Пелистер, со... Нова Македонија | 02 Окт, 2017 14:05 | веќе видена | сличниВардар едвај до минимална, но значајна победа во градското дерби со ШкупиМакедонскиот фудбалски шампион Вардар, потешко од очекуваното, освои значајни три бода од пресметката со Шкупи за комлетирање на деветотто редовно коло во... Шкупи Вардар во живо 5 ноември 2023 Гледајте во живо пред 13 часа — Шкупи Вардар во живо 5 ноември 2023 Гледајте во живо KF Shkupi Vardar Skopje live score (and video online live stream) starts on 5 Nov 2023 at 12:00 UTC ... Шкупи Вардар пренос 5 ноември 2023 пред 4 дена пред 13 часа — Шкупи Работнички пренос 29 октомври 2023 2023, 14:15 “Нез. Македонија” Скопје 64 - 95 Младинец Водњански Лисици 29. 2023, 18:00 “26 Април” ... Нашиот најдобар фудбалер, Горан Пандев во разговор со Скај Спорт говореше за својот проект во македонскиот фудбал и успехот кој за кратко време го забележа... МКД | 06 Окт, 2017 10:14 | веќе видена | сличниСтанојковиќ го објави списокот на фудбалери за средбите со Саудиска Арабија и БахреинСелекторот на У19 репрезентацијата на Македонија, Вујадин Станојковиќ, го објави списокот на повикани фудбалери за пријателските натпревари против Саудиска... Радио Слободна Македонија | 06 Окт, 2017 11:05 | веќе видена | сличниГранде Пандев не заборава - дава и за својата СтрумицаСтанува збор за познатиот фудбалски портал calciomercato. com и весникот Ла Република кои излегоа со репортажи за македонскиот клуб. Шкупи Работнички пренос 29 октомври 2023 2023, 14:15 “Нез. Македонија” Скопје 64 - 95 Младинец Водњански Лисици 29. 2023, 18:00 “26 Април” Гевгелија Баскет Кам КК Гевгелија 29. 2023, 15:00 “КК Вардар” ... ((ТВ во живо>>>>)) Во живо Шкупи Вардар гледајте 05 пред 12 часа — [[Спорт ТВ@][[] Вардар Гостивар пренос во живо 24 Во живо Скопје Македонија Ѓорче 2023 — Македонија Ѓорче Петров Тиквеш Директниот пренос 5 март ... сите 147 | Локално | 04 Ное, 2023 11:22 | веќе виденаФон дер Лајен: БиХ треба да биде дел од ЕУ, но тоа не е можно без реформи- По посетата на Северна Македонија, Косово, Црна Гора и Србија, претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, пристигна во Сараево на крајот... сите 190 | Makpress. mk | 01 Ное, 2023 22:51 | веќе виденаНад 400 камиони влегле во Газа, нема случаи Хамас да спречил или конфискувал помошСпоред хуманитарните организации, во четири недели од почетокот на војната меѓу Израел и Газа, 421 камион пристигнале во изолираното крајбрежно подрачје со... Вардар Академија Пандев гледајте во живо 29 октомври ... Вардар 1 пред 6 дена — 2023 — [[ПРЕНОС ВО ЖИВО<]] Шкупи Хегелманн натпревар во Вардар – Академија Пандев Шкупи Академија Пандев Работнички | Grupo ... Шкупи Вардар гледајте во живо 5 ноември 2023 пред 13 часа — [Пренос во живо<<<] Breiðablik Струга пренос 31 август 2023 (ПОТОК<<<<) Гостивар Тиквеш видео стриминг од 13. [ДЕНЕС##] Žalgiris Struga [ ... (ПРЕНОС ВО ЖИВО**) Шкупи Вардар гледајте во живо 5 пред 13 часа — (ПРЕНОС ВО ЖИВО**) Шкупи Вардар гледајте во живо 5 ноември 2023 Сега, следи гостување во Струмица кај секогаш незгодните „пандевци“. ((ПОТОК***)) Вардар Шкендија Тетово пренос во живо 08 Шкупи Струга [ТЕЛЕВИЗИЈА ВО ЖИВО] Шкупи Струга гледајте во живо 1 октомврFK Shkupi... (((Спорт ТВ))) Гледајте ВО ЖИВО: Брегалница Вардар 1 пред 6 дена — ((( ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page